Saluti da Budapest

Daniele Lazzari
Teacher

Saluti da Budapest

Post by Daniele Lazzari » Thu Apr 14, 2016 12:52 pm

Appena entrato nel forum inglese e qualche giorno fa in quello italiano. Quanti italiani si trovano in questa zona? Uscite fuori! :lol:
Daniele Lazzari

"It's easy to play any musical instrument: all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself" (J. S. Bach)
..You know, the guitar is a very special instrument! (D. Lazzari)

attila57

Re: Saluti da Budapest

Post by attila57 » Thu Jun 16, 2016 8:09 pm

Che cosa hai fatto a Budapest? Io abito qui.
Attila
Music to hear, why hear'st thou music sadly?
Sweets with sweets war not, joy delights in joy...

William Shakespeare, Sonnet 8

Daniele Lazzari
Teacher

Post by Daniele Lazzari » Thu Jun 16, 2016 10:29 pm

attila57 wrote:Che cosa hai fatto a Budapest? Io abito qui.
Attila
Anche io abito qui! :bye:
Én is Budapesten lakom. A XVIII. ker. Dohnányi Ernő zeneiskolaban tanítok. :bye:
Daniele Lazzari

"It's easy to play any musical instrument: all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument will play itself" (J. S. Bach)

attila57

Post by attila57 » Mon Jun 20, 2016 9:12 pm

:D Che bella sorpresa!
Ez jó! A delcamp fórumon még magyarországi gitárost nem sikerült találnom. Hogyhogy Pesten telepedtél meg? Ha jól emlékszem úgy két éve volt egy gitárelőadás Pestlőrincen a Kossuth téri templomban, ahova nem tudtam elmenni. Akkor az olasz előadó bizonyára te lehettél...
Mostanában kissé pang a hazai gitárosélet... A XVIII. kerület viszont elég jó gitáros szempontból!
Gondolom jól ismered hazai gitárosélet a hazai szereplőit. Én az elmúlt években mindig Balatonüreden, a fesztiválon is ott voltam, idén nem leszek, sajnos. A delcamp-ot viszont gyakran látogatom, itt megtalálsz. Jó nyaralást!
Attila :bye:

Daniele Lazzari
Teacher

Post by Daniele Lazzari » Wed Jun 22, 2016 7:00 am

attila57 wrote::D Che bella sorpresa!
Ez jó! A delcamp fórumon még magyarországi gitárost nem sikerült találnom. Hogyhogy Pesten telepedtél meg? Ha jól emlékszem úgy két éve volt egy gitárelőadás Pestlőrincen a Kossuth téri templomban, ahova nem tudtam elmenni. Akkor az olasz előadó bizonyára te lehettél...
Mostanában kissé pang a hazai gitárosélet... A XVIII. kerület viszont elég jó gitáros szempontból!
Gondolom jól ismered hazai gitárosélet a hazai szereplőit. Én az elmúlt években mindig Balatonüreden, a fesztiválon is ott voltam, idén nem leszek, sajnos. A delcamp-ot viszont gyakran látogatom, itt megtalálsz. Jó nyaralást!
Valószínűleg én voltam azon a koncerten, amikor játszottam a Ciacconat is.. Úgy emlékszem, hogy sikeres volt! :D
Most májusban volt egy koncertem Régi Zeneakademian is. Nagyon nagyon jó volt. De azt hiszem, hogy a magyar gitárosok 'snob-balnak' engem. De tele volt a terem és őszintén, nem szeretem játszani csak a gitárosoknak..
Szóval azon a kiskör kívül vagyok. De ott a XVIII. ker. Zeneiskolaban nagyon jól érzem magam. Jövő évben gitárbol 6an leszünk. Én XV. kerületben lakom. Milyen Attila... vagy? Hogyan találom téged? Én facebookon is vagyok rajta!
További szép napot! Szia! :bye:
Daniele Lazzari

Alma Steiner

Post by Alma Steiner » Sat Jul 02, 2016 2:56 pm

Saluti! :bye:
:::===(o| )

attila57

Post by attila57 » Thu Jul 14, 2016 7:33 pm

Szia Daniele!

Bocs, mostanában nem jártam a delcamp-on, ezért nem írtam. "Ritka" magyar nevem van: Kovács. A Segovia gitárboltban gyakran előfordulok, ha jársz arrafelé, Pétert, Bori nénit jól ismerem. Jómagam 100% műkedvelő, azaz "aficionado" vagyok, de halálosan komolyan csinálom. :D
A Facebook-ot nem nagyon látogatom, úgyhogy ha van valami üzeneted, vagy esetleg fellépsz valahol, PM-ben küldd el. A Chaconne nem egy egyszerű darab...

Alma Steiner

Post by Alma Steiner » Mon Aug 22, 2016 11:32 am

Saluti (August post)
:::===(o| )

Chris Sobel
Luthier

Post by Chris Sobel » Thu Aug 25, 2016 1:10 pm

Daniele,

Saluti da Washington, USA. Da giovane ci siamo traslocati negli Stati Uniti da Roma. Ho passato un'anno ad Orvieto nell'università, adesso per diec'anni vivo vicino a Portland.

Ciao,

Chris
CE Sobel Guitars

Daniele Lazzari
Teacher

Post by Daniele Lazzari » Thu Aug 25, 2016 1:20 pm

Chris Sobel wrote:Daniele,

Saluti da Washington, USA. Da giovane ci siamo traslocati negli Stati Uniti da Roma. Ho passato un'anno ad Orvieto nell'università, adesso per diec'anni vivo vicino a Portland.

Ciao,

Chris
Ciao Chris, piacere di conoscerti. Sto appena visitando il tuo sito. Complimenti per il tuo lavoro!
Non sono mai stato negli USA, chissà, forse un giorno ci andrò e verrò a trovarti! :D
Daniele Lazzari

Chris Sobel
Luthier

Post by Chris Sobel » Thu Aug 25, 2016 4:33 pm

Daniele Lazzari wrote:
Chris Sobel wrote:Daniele,

Ciao,

Chris
Ciao Chris, piacere di conoscerti. Sto appena visitando il tuo sito. Complimenti per il tuo lavoro!
Non sono mai stato negli USA, chissà, forse un giorno ci andrò e verrò a trovarti! :D
Molto gentile, grazie. Se ti trovassi mai sulla costiera occidentale dovresti visitare il mio laboratorio.

Chris
CE Sobel Guitars

Return to “Italiano”